Uutiset

22.01.2024

Aurinko Palsta osa 10, Nuorten aikuisten toimikunta

AURINKO PALSTA OSA 10, NUORTEN AIKUISTEN TOIMIKUNTA JA ILPO HAAVISTO

Aurinko Palsta on täällä taas ja kausi juuri saatu päätökseen. Lähetämme artikkeleita muutamana päivänä viikossa ja samat artikkelit voit lukea myös verkkosivujen uutisarkistosta. Tiedossa on kuulumisia, suunnitelmia, tiedotettavia asioita ja muita menneeseen sekä jo tulevaan kauteen pureutuvia kirjoitelmia. Tervetuloa seuraamaan Aurinko Palstaa!

Suraavana vuorossa on seuramme nuorten aikuisten toimikunnan puheenjohtaja Ilpo Haavisto

NUORTEN AIKUISTEN TOIMIKUNNAN TERVEISET

On ilo nähdä, että kentällämme käy kasvavissa määrin 18-35 vuotiaita golfin pelaajia. Toimikuntamme tavoitteena on pyrkiä palvelemaan nuoria aikuisia heidän haluamallaan tavalla, jotta tämä onnistuisi parhaan mahdollisuuden mukaisesti on hyvä tulla kertomaan mikäli ajatuksia toiminnan kehittämiseen löytyy. Rohkaisen kaikkia nuoria osallistumaan seuramme toimintaan parhaaksi katsomallaan tavalla. Nähdään ensi kaudella kentällä.

Ilpo Haavisto

Caddiemaster

Suljettu
 

Toimisto

Ma-Pe 9.30-16.00


 

Ravintola ja pukuhuoneet 

Suljettu

Pääkenttä

Suljettu

Golfautot: pois käytöstä

YSI+

Suljettu

Golfautot: pois käytöstä

 

Harjoitusalueet

Range: Avoinna matoilta
Lähipelialueet: Suljettu
Talviharjoitteluhalli: Simulaattorit avoinna

Sivukartta